Më shumë llotaritë, shanset më të mira

A keni qenë duke kërkuar në lojra të ndryshme ndërkombëtare llotari dhe tani ju nuk jeni i sigurt që një që ju duhet të luajnë për veten tuaj? Ne jemi duke shkuar për të folur për lojërat e fatit që kanë çmimet më të mëdha dhe disa nga shanset më të mira dhe ne jemi duke shkuar për të shpjeguar se pse ju duhet të jenë të kontrolluar ato për veten tuaj. Ju mund edhe të jetë i habitur se çfarë ju mund të fitojë në qoftë se ju të fillojnë të luajnë këto lojëra (ose ju mund të luajnë këto lojëra tashmë). Pra, le të marrin një vështrim më të afërt.

Ku mund të blej?

Para se ne pikiatë në atë më të mirë të lojrave më të mira llotari janë le të marrin një vështrim në vetëm ku ju mund të marr biletat tuaja. Nëse ju keni qenë marrja e tyre në një dyqan qoshe lokal që është e madhe, por kjo është vetëm do të punojë për lojrat që merr pjesë vendit tuaj në. Po në lidhje me lojrat që janë nga vendet e tjera? Kjo është ajo ku ju do të jeni nevojë një shërbim online dhe atë ne e dimë ju duhet të kërkoni në është RedFoxLotto.com. Kjo është ajo ku ju jeni do të gjeni shumëllojshmëri të gjerë të biletave dhe të gjitha mundësitë që ju patjetër duan.

EuroMillions

EuroMillionsKur vjen puna për të luajtur llotari online ju doni shanset më të mira që ju mund të merrni dhe ju jeni do të merrni diçka të mirë në EuroMillions. Shanset këtu në të vërtetë janë 1 në 13 të fituar ndonjë çmim, dhe se patjetër do të jetë një fillim i mirë, a nuk mendoni? Por ajo që me të vërtetë gunga këtë një deri për të qenë një e mirë është se fakti që ju keni shansin më të mirë në fakt fituar çmim i parë. Nëse ju mund të fitoni pak dollarë do të jetë i madh, por në qoftë se ju mund të fitojë miliona? Kjo është ajo që ju jeni të vërtetë pas, apo jo?

Shanset me EuroMillions është në fakt 1: 139,838,160, që është numri i përgjithshëm i kombinimeve në mes të gjithë numrat që janë të aftë për të duke u luajtur. Tani, kjo nuk e bën atë shanset më të mira që ju do të gjeni, por kur ju të shtoni në faktin se ju mund të fitojë deri në € 190 milionë në qoftë se çmim i parë shkon në rrugën e drejtë … kjo është patjetër diçka që ju do të dëshironi të marrë një vështrim më nga afër, apo jo? Kush nuk do të duan një shans të mirë në një çmim i parë që do të jetë mjaft e madhe se? Por, çfarë nëse ju doni shanset më të mira?

EuroJackpot

EuroJackpot ju jep shanset edhe më mirë se EuroMillions. Me këtë lojë ju keni një 1: shans 95,344,200 për të fituar çmim i parë, i cili shkurton pishinë totale jo mjaft në gjysmë. Por kjo patjetër do të jetë një shans më të mirë, e drejtë? Tani, kur është fjala për shanset tuaj për të fituar një çmim të përgjithshëm që ju jeni duke shkuar për të humbur pak. Me këtë lojë ju të vërtetë kanë një 1 në 26 shans për të fituar diçka. Kjo do të thotë në qoftë se ju jeni të interesuar në duke shkuar vetëm për çmim i parë që ju jeni në një vend më të mirë për të fituar këtu. Nëse ju jeni në kërkim për të fituar diçka në të gjitha … ju mund të dëshironi të shikoni diku tjetër.

Tani, çmim i parë i madh që ju jeni duke shkuar për të fituar këtu është mjaft pak më e vogël se çmim i parë që ju do të merrni me disa opsione të tjera. Këtu, çmim i parë i madh që ka qenë e regjistruar në fakt është € 90. Kjo është më pak se gjysma e asaj që ju mund të potencialisht të fitojë me EuroMillions. Por në qoftë se dikush është duke shkuar për të ju jap disa milionë dollarë që është patjetër do të jetë e vlefshme gjithsesi, e drejtë? Me këtë lojë ju jeni duke shkuar për të rritur shanset tuaj dhe ju do të jeni për të ulur pagim (e cila në përgjithësi është se si këto lloje të gjëra do të shkojnë).

SuperEnalotto

Bazuar nga Italia, kjo lojë është një tjetër që është mjaft popullor për shkak të disa shpërblime të mëdha që ajo fitoi në të kaluarën. Në fakt, SuperEnalotto ka pasur një çmim si i madh si 201.400.000 €. Kjo është më e madhe se dy të tjerët që kemi biseduar rreth dhe patjetër një arsye që ju mund të kërkoni më afër në picking up një biletë. Pas të gjitha, dikush do të duan një shans në atë lloj të parave, apo jo? Ju dëshironi të bëni të sigurtë që ju mund të merrni në me çmime të vërtetë të mëdha?

Për fat të keq, kjo lojë fillon për të shkuar drejt greminës kur ne fillojmë të shikojmë në mosmarrëveshje. Shanset për të fituar SuperEnalotto në të vërtetë janë nga më të ulët të të gjitha lojrave ju mund të luajë në mbarë botën. Shanset janë në 1: 622614630. Kjo definitivisht nuk do të ju jap një e shtënë e mirë dhe që shanset për të fituar ndonjë gjë janë vetëm 1 në 314, që është definitivisht nuk do të jetë një alternativë e mirë as. Sigurisht, në qoftë se ju jeni vetëm në kërkim për një shans (çdo mundësi) për të fituar çmimin më të madh të mundshëm, atëherë kjo mund të jetë një që ju dëshironi për të marrë një vështrim nga afër ende.

Mega Millions dhe Powerball

Miliona logo Mega 233x110Ne nuk mund të shikoni në fiton më të larta dhe jackpots më të mira dhe jo të shikojmë në këto dy. Me të dy ju keni një shans për të fituar mbi një miliardë dollarë (në qoftë se jackpots ngjiten si ata kanë në të kaluarën). Ju gjithashtu keni disa mosmarrëveshje më të ulët. Në fakt, Mega Millions dhe Powerball kanë mosmarrëveshje dytë dhe të tretë çmim i parë më të ulët, pas SuperEnalotto. Këtu, shanset tuaja janë 1: 302575350 për Mega dhe 1: 292201338 për Powerball. Por, nëse ju jeni në kërkim për të fituar çdo gjë që ju mund të, Mega Millions ju jep shanset e 1 në 24 dhe Powerball nga 1 në 24.8.

Nëse jeni duke kërkuar për të luajtur llotari dhe të fitojë disa para që ju mund të dëshironi të marrë një vështrim më të afërt në secilin prej këtyre lojrave. Ju mund të jetë i habitur në lidhje me mosmarrëveshje dhe ju kurrë nuk e dini se çfarë ju mund të jetë në gjendje për të fituar. Jo për të përmendur se ju keni mundësi në disa jackpots vërtetë e madhe dhe kjo është pjesë e pikës, e drejtë? Ju dëshironi shans për të fituar diçka të madhe dhe të ketë disa fun me të gjithë gjë. Por e gjitha që duhet është që ju blerë një biletë. Dhe sigurisht, ju do të duhet të dini vetëm ku mund të merrni atë biletë nga