Mashtrimet përmes llotaritë në linjë

Ndërsa ka disa të llotarive të besueshme, ligjore dhe jo-mashtruese atje (duke përfshirë tombol lartë në internet shërbim biletë ofruesit RedFoxLotto), ka edhe shumë e mashtrimet llotari online që janë projektuar thjesht për të marrë paratë tuaja pa asnjë shans serioz për të fituar një çmim. Në këtë artikull, ne do të ju jap disa info mbi mashtrimet e ndryshme lotari online.

The “Ju vetëm fitoi llotari” scam email

Shumica e njerëzve në fund do të kemi gjetur një nga ato email në postë e tyre. Dikush është duke ju thënë se ju fitoi miliona në lotari – shumicën e kohës një llotari që ju nuk e keni luajtur edhe. E pra, kjo është një përpjekje shumë e qartë scam. Nëse ju bëni përgjigjeni ato email, të përhershme do të jenë në kontakt, ju thënë se në mënyrë që të merrni paratë tuaja, ju duhet të jepni atyre numrin e llogarisë tuaj bankare dhe të paguajnë një “tarifë të përpunimit”, në mënyrë që ata të mund të lirimin e pagesës. Këto tarifa përpunimit, natyrisht, do të jetë e humbur përgjithmonë. Dhe në disa raste, ajo edhe mund të jetë më keq, sepse duke e ditur detajet e llogarisë tuaj bankare, scammer mund të gjeni një mënyrë për të marrë qasje në fondet në llogarinë tuaj.

Bileta “të lirë” lotari scam

Ka ngarkesa e faqeve që pretendojnë se ata po mbajnë shortet se shpërblime të mëdha të mëdha, dhe ju mund të merrni një biletë tombol falas – të gjithë ju duhet të bëni është të regjistroheni dhe të zgjidhni numrin tuaj. Tani që duket e madhe – që nuk do të doja që të ketë një e shtënë në një çmim të madh në qoftë se ajo nuk do t’ju kushtojë një dollar të vetëm?

Problemi është, se pothuajse të gjitha ato vende tombol e lirë janë scams shumë. Nëse keni pasur numrat e duhur, ju do të ndoshta nuk paguhen, ose ata do të publikojë një kombinim numrat që është 100% i sigurt janë zgjedhur nga të gjithë të viktimave të tyre. Pra, pse ata të drejtuar ato vende – ku është fitimi në një operacion të tillë?

E pra kjo është adresa juaj email. Ju shikoni, në internet tregtarët e tregut nga e gjithë bota holla paguajnë mirë për adresat e-mail. Veçanërisht kështu që nëse ata janë të freskëta dhe të sigurt për të monitorohet nga pronarët e tyre. Me dhjetëra mijëra fituesve të lotarisë shpresëdhënëse nënshkruar me këto vende scam, ata mund të shpejt të ndërtuar një bazë të dhënash të madh. Duke shpresuar se ju në fakt mund të fitojë diçka, ju do të mbajtur një sy në atë llogari email, duke pritur për email që thotë se ka fituar diçka. Pra, të gjitha këto reklama për pilula blu apo-para-shpejtë make Skemat pak do të kapur vëmendjen tuaj shumë, dhe kjo është e rëndësishme për ato marketeers.

Kjo tha, ju jeni më të mirë nuk bie për këtë lloj të scam internet llotarie, ose në qoftë se ju vendosni për të marrë pjesë, në përdorim të paktën një “disponueshme” adresë e-mail.

Mashtrimet parazit lotari

amoneyonlineTani ata janë veçanërisht të vështirë për të parë përmes. Le të thonë se ju doni të përdorni një llotari të vërtetë si Powerball ose EuroMillions dhe lloji i matem se shortit, përdorin numrat aktual tërhequr në atë lotari dhe të bëjë disa para për veten tuaj. Si e bën atë?

E pra, operacionet llotari ligjore si Lotarinë New York zakonisht paguajnë më pak se 60% të të ardhurave të tyre për klientët e tyre. Pjesa tjetër e parave të gjeneruara nga shitja e biletave i mbulon shpenzimet e tyre. Dhe nuk është sekret që një pjesë e madhe e fitimit është duke u përdorur për projektet e arsimit bamirësie dhe të financimit.

Pra, që nga tombol scammer nuk ka ato shpenzime, ai mund të ofrojë lehtë bileta në një zbritje të çmimit. Sigurisht, në mënyrë për të mbajtur konsumatorët e tij të vijnë, ai do të paguajnë nga të gjithë fituesit të formojnë të ardhurat e tij.

Prisni një minutë – të gjithë fituesit? Çfarë ndodh nëse dikush fiton një sasi të madhe parash, ndoshta edhe një multi-million çmim i parë? Sigurisht scammer do të falimentojnë, nëse ai pagoi se nga. Por, pasi që ai ka vetëm një çift të mijë konsumatorëve, shanset e një prej biletave “e tij” fituese një sasi që do të thyejnë bankën e tij janë të pakta për asnjë. Ai ende do të bëjë një ton të parave, ndoshta nuk paguajnë asnjë taksë – kështu që kjo scam llotari do të jetë mjaft fitimprurës, madje edhe afat të gjatë.

Si mund të ju tregoni se një llotari në internet është legit?

Në mënyrë që të jetë i sigurt nëse kjo është një shërbim i ligjshëm në internet tombol, ata do të duhet të ju jap dëshmi fizike që një biletë llotarie ka qenë në fakt blerë për ju, me lotari origjinale vetë. Në këtë mënyrë, ju do të keni një kërkesë kundër komisionit lotari, dhe jo vetëm kundër kompanisë që keni blerë biletën nga.

Dhe ky është dallimi në mes RedFoxLotto dhe shumë të përhershme në internet lotari atje. RedFoxLotto blen një biletë llotarie e vërtetë për ju, dhe bileta do të ketë emrin tuaj mbi të. Blerja do të bëhet nga një prej agjentëve të tyre, dhe ata kanë agjentë në çdo vend dhe gjendjen e 20 + llotaritë ndërkombëtare ata janë duke ofruar bileta në internet për të.

Pastaj ata skanoni atë dhe të email-it për ju, dhe në qoftë se ju fitoni, ju mund të kërkoni fitimet tuaja nga kompania llotarisë. RedFoxLotto do të ndihmojë edhe të përpunojë kërkesën tuaj. Klientët e tyre kanë fituar Miliona gjatë viteve dhe ata kanë ndihmuar të gjithë fituesit e tyre për paratë e tyre, pa i akuzuar ndonjë tarifat për të.

Pra, nuk bien për mashtrimet online llotarisë – të përdorin në internet shërbime të besueshme dhe legjitime lotto biletave të RedFoxLotto.  Kliko këtu për të vizitoni faqen e tyre , ose kontrolloni kolonën në të djathtë për të gjetur se cilat janë jackpots aktualisht më të mëdha tombol!