Superena është një nga llotaritë më të vjetra të Evropës

Kjo është Lottery italiane Jackpot që u hartua për herë të parë më 3 dhjetor 1997, dhe Superenalotto internet jackpot arrin shuma astronomike shumë shpesh. Ajo është tërhequr në çdo e martë, e enjte dhe e shtunë Sharp në 8 pm. Me shumat më të mëdha çmim i parë të përfshira, shanset për të fituar këtë llotari janë ndër më të ulëtat. Superenalotto Italia është i njohur për të arritur sasi të çmim i parë prej mbi 140 milionë euro.

Si Superenalotto Italy punon

Superenalotto Italy përfshin përputhen 6 numrat nga 90. barazim kryesor përfshin barazim për të gjithë 6 numrat që përfshin numrin “Jolly” dhe një barazim të dytë dhe të pavarur bëhet për numrin e “Superstar”. Të ketë ndonjë shanset për të fituar SuperEnalotto Italinë , dikush duhet të shkojë të paktën 3 numra dhe shanset e arritjes se 1 në 327. Për të fituar çmim i parë, shanset janë 1 në 622 milion.

Numri Kostoja e Superstar shtesë për të luajtur, por nëse ju jeni të lojës dhe fat të mjaftueshme për të goditur atë, ajo mund të rrisë paratë e çmimit 100-fish. Në fakt, në qoftë se ju të përputhen me numrin Superstar dhe nuk përputhen me gjashtë numrat themelore, ju gjithashtu mund të ecin tutje me një shumë fikse në çmim. Interesante, apo jo?

Çfarë mund të fitojë me Lotarinë Superena Online Jackpot

amoneybriefcaseTetor 2010 pa çmim i parë më i madh paguar ndonjëherë nga SuperEnalotto Itali dhe ishte në shumën prej 177,800,000 euro. E gjithë kjo për një biletë që kostoja nën 2 Euro. Kjo është larg nga e fitoi madhe çmim i parë në historinë e tombol Itali.

Megjithatë, nuk ka asnjë arsye për t’u dekurajuar. Në fakt, më të larta shanset, aq më i lartë çmim i parë për t’u fituar dhe më të mirë shpejton adrenalin. Lottery ka qenë gjithmonë një lojë e fatit dhe shanset janë që ju jeni një tjetër fat.

Aspekti më i mirë i Superena llotari çmim i parë në internet është se forma dikush kudo në botë mund të marrin pjesë në të dhe e vetmja bazë e pjesëmarrjes është se ai duhet të jetë 18+ vjeç. RedFoxLotto ju jep shtënë më të mirë në SuperEnalotto Italisë dhe në qoftë se ju nuk keni luajtur atë ende, ju jeni të shtyrë fatin tuaj në vendin e gabuar.

Pasi të klikoni këtu dhe të bëhet një anëtar i RedFoxLotto dhe të verifikojë kredencialet tuaja, të gjithë ju do të duhet të bëni është që të zgjidhni numrat tuaj dhe të bëjë pagesën për të siguruar që libri juaj vendi juaj në autobus për miliona. Përfaqësuesi i tyre lokal do të blej biletën tuaj në vend me numrat që ju të specifikuara dhe ne do të ju dërgoj një email konfirmimi. Ju gjithashtu mund të kontrolloni llogarinë tuaj RedFoxLotto dhe ju do të gjeni biletën tuaj atje.

Ndërsa fituar SuperEnalotto Italia është një çështje e mosmarrëveshje të rënda, ju gjithashtu mund të shikoni lottos të tjera në të gjithë botën që janë të renditura nga paratë çmimin, si dhe në mënyrë kronologjike. Zgjidhni lojëra tuaj të preferuar të fatit dhe për të marrë përqindjet tuaja fituese deri duke u bashkuar RedFoxLotto sot . Simbolizuar nga një tërfili me katër fletë konsiderohet si simbol i fatit të mirë, kjo është koha që ju të vënë fatin tuaj në provë përfundimtare.