Deci ai câștigat la EuroMillions… Și acum ce urmează?

Sveikiname! Mano drauge, tu nugalėjai astronomines galimybes ir išėjai iš „EuroMillions” mūšio lauko. Milijonai (tiesiogine prasme!) dabar yra jūsų žinioje ir atveria duris į gyvenimą, apie kurį galbūt tik svajojote. Tačiau prieš pradėdami maudytis šampane ir pirkti jachtą, akimirką stabtelėkite.
Norint atsiimti prizą ir valdyti naujai įgytą turtą, reikia šiek tiek daugiau subtilumo, nei švęsti karučius viešumoje (nors mes nesmerkiame, jei tai jūsų pomėgis). Šiame vadove sužinosite, kaip atsiimti „EuroMillions” laimėjimą, nepriimant itin blogų sprendimų, dėl kurių patektumėte į „Loterijų laimėtojų, kurie viską prarado” šlovės salę. Nepamirškite, kad su didele laime ateina ir didelė atsakomybė (ir, galbūt, geras buhalteris).

Kaip išvengti vakarėlio „Sveikiname, dabar esi be pinigų”

Pirmoji loterijos laimėjimo taisyklė? Nepasakok visiems. Dalijimasis naujai įgytais turtais su visu pasauliu gali pritraukti nepageidaujamo dėmesio – nuo „seniai matytų” giminaičių iki „verslo galimybių”, kurios skamba per daug gerai, kad būtų tiesa (spoilerio perspėjimas: dažniausiai taip nėra).
Įsivaizduokite tai: Staiga į jūsų duris paskambina „draugai”, su kuriais nesikalbėjote jau daug metų, ir kiekvienas iš jų pasakoja verksmingą istoriją ir ištiesia delnus. Šis scenarijus gali skambėti kaip komedija, bet patikėkite, retai kada būna juokinga, kai prašymai užgriūna jus.
Jei neturite greituoju numeriu paskambinusios apsaugos darbuotojų ir finansų patarėjų komandos, protingiausia būtų savo laimėjimą laikyti privačiu.

Prizo atsiėmimas

Gerai, taigi savo jaudulį pavyko sulaikyti. Kaip dabar atsiimti „EuroMillions” laimėjimą? Priklausomai nuo šalies, kurioje įsigijote bilietą, šis procesas šiek tiek skiriasi, tačiau bendri žingsniai yra tokie:

  • Pasirašykite bilietą. Taip jis taps nenaudingas, jei bus pamestas ar pavogtas, ir įrodysite, kad esate jo savininkas. Pasirašyti ant bilieto Lady Gagos veidu gali atrodyti meniška, bet tai nepadės. Pasirinkite ką nors tradiciškesnio (ir įskaitomesnio).
  • Kreipkitės į šalies, kurioje įsigijote bilietą, nacionalinės loterijos organizaciją. Jie padės jums atlikti reikalavimo pateikimo procesą. Nebandykite nepranešę pasirodyti jų būstinėje, reikalaudami savo milijonų vežimėlyje su eurais. Tai nesibaigs gerai (jums).
  • Būkite kantrūs. Didelių prizų paraiškų teikimas gali užtrukti kurį laiką, kol jos bus patikrintos ir apdorotos. Nepasirodykite loterijos biure su lagaminu ir vienkartiniu bilietu į Taitį kitą dieną. Tikėtina, kad jie vis tiek neleis jums įlipti į lėktuvą su milžinišku čekiu.

Pinigai: Neiššvaistykite jų kaip realybės šou dalyvis

Dabar laukia smagiausia dalis (na, didžioji jos dalis): valdyti naujai įgytą turtą. Štai keletas svarbiausių patarimų, kaip netapti dar vienu įspėjamuoju loterijos laimėtojų, kurie bankrutavo, pavyzdžiu:

  1. Ieškokite profesionalios pagalbos: Pasisamdykite finansų patarėją ir teisininką. Šie specialistai gali padėti išmintingai investuoti laimėjimą, sumokėti mokesčius ir išvengti teisinių spąstų. Nepasikliaukite dėdės „patikima” greito praturtėjimo schema, kurią išgirdote per praėjusių metų kepsnių vakarėlį.
  2. Sumokėkite skolas: Tai gali skambėti neįdomiai, bet atsikratyti skolų su didelėmis palūkanomis yra vienas iš protingiausių finansinių žingsnių, kuriuos galite žengti. Įsivaizduokite, kokia ramybė jus apims žinant, kad sąskaitos nebėra našta!
  3. Sukurkite biudžetą: Nepakliūkite į nekontroliuojamo išlaidavimo spąstus. Išsiaiškinkite savo pagrindinius poreikius, nusistatykite finansinius tikslus ir laikykitės biudžeto. Atminkite, kad net milijonai gali netikėtai greitai dingti, jei jie nebus valdomi apdairiai.
  4. Investuokite, o ne išlaidaukite: Apsvarstykite galimybę dalį laimėjimo investuoti į įvairų turtą, kad užtikrintumėte ilgalaikį finansinį saugumą. Atminkite, kad dvaras su grioviu dabar gali atrodyti šauniai, bet jis amžinai neapmokės sąskaitų.

Laimėti yra puiku, bet išmintis yra aukso vertės

Laimėti „EuroMillions” yra gyvenimą keičiantis įvykis, tačiau tinkamai planuojant ir atsakingai priimant sprendimus jis gali būti teigiamas. Pasinaudokite šia galimybe, kad užsitikrintumėte savo ateitį, padėtumėte artimiesiems (žinoma, išmintingai!) ir pasimėgautumėte pelnytais malonumais (proto ribose, nepamirškite biudžeto?).
Tik nepamirškite, kad svarbiausia, jog išvengtumėte juokingai blogų sprendimų, yra kreiptis į specialistus, priimti apgalvotus sprendimus ir išlaikyti blaivų protą. Juk nenorėtumėte atsidurti kaip kitas memuarų vertas loterijos nelaimės pavyzdys, ar ne? O dabar eikite pirmyn, atsakingai atsiimkite prizą ir gyvenkite kuo geriau!