Како да учествувате во Eurojackpot од која било земја

Eurojackpot е една од најголемите и најпопуларните лотарии во цела Европа и ја играат милиони луѓе ширум светот секоја недела. Jackекпотот на Еуро беше прв пат создаден во 1994 година, меѓутоа со неколку шанси правилата и форматот беше одложен за неколку години сè додека конечно не беше лансиран и подготвен за игра во Европа во 2004 година.
Уште од одржувањето на првото ждребување во 2004 година, милиони луѓе ја играа оваа неверојатна игра на среќа, а има и голем број на добитници на џекпот, од кои некои имаа среќа да ги соберат наградите за џекпот од над 180 милиони евра !

Со стандардна награда за џекпот на живот кој се менува 15 милиони евра, не е ни чудо што EuroJackpot преку Интернет го играат милиони луѓе секоја недела. Правилата се многу едноставни за игра, затоа што правилно треба да изберете 5 броја, кои се движат од 1 до 50 за да се добие, покрај правилно совпаѓање на уште 2 броја наречени „среќни starsвезди“ помеѓу 1 и 11.

Добијте го вашиот онлајн билет – посетете го RedFoxLotto.com – секој може да учествува и да победи!

Купете билет за EuroJackpot преку Интернетдури и од надвор

Најдоброто нешто во врска со EuroJackpot преку Интернет е дека има многу награди што треба да се освојат, па затоа ако не сте победник на џекпотот, не грижете се затоа што многу добро може да бидете во можност да освоите големи парични награди. Покрај големата награда за џекпот, која би можеле да ја освоите кога ќе купите билет за EuroJackpot преку Интернет, има 13 различни награди кои можете да ги освоите.

Доколку нема добитник на гран-при наградата за џекпот, голема работа во врска со лотаријата во евра е што џекпотот се превртува за уште една недела. Ова е причината зошто во минатото имало огромни џекпот од 90 милиони евра плус. Лотаријата обично ја играат домородците од европските земји, така што секоја недела учесниците на локации како Велика Британија, Франција, Германија и Швајцарија ќе купуваат билет за EuroJackpot преку Интернет.

Купување билет за лотарија преку Интернет, брзо станува најпопуларен начин за играње на лотаријата во евра. Правилата се исти, сепак целиот процес е многу побрз и полесен во однос на купување на вашиот билет. На пример, наместо да се упатат кон вашата локална продавница за да купите физички билет, едноставно можете да се најавите на страницата за игри и да изберете свои броеви од удобноста на вашиот дом или дури и вашата канцеларија за неколку секунди.

Откако ќе ги изберете вашите среќни броеви, па дури и неколку групи на броеви, ако навистина сакате да ги зголемите вашите шанси за победа, можете безбедно и безбедно да платите за вашиот билет преку Интернет исто така. Секој резултат на ждрепката за лотарија Eurojackpot ќе се ажурира преку Интернет во моментот кога ќе се објави последниот број секоја недела. Ова значи дека можете повторно да најавите и да ги гледате победничките броеви во секунди, елиминирајќи ја потребата да ловите во весниците за резултати.

Она што е повеќе е кога играте на EuroJackpot преку Интернет, автоматски ќе ви биде испратена е-пошта ако сте совпаѓале со кој било број.